22 вересня у Рокитнянському районному Будинку культури відбулася презентація виставки копій оригінальних карт “Київщина на картах ХVI-ХІХ століття” з фондів Державного архіву Київської області, присвячена 85-річчю Київської області. Головною метою виставки є проведення зв’язкової паралелі між Київщиною, Україною, Європою та загалом світовим простором.

За інформацією Державного архіву Київської області захід має популяризувати історичний потенціал та культурне значення Київщини, підтвердити значення внеску України у загальноєвропейську історію та культуру.

 

Експозиція виставки складається із декількох розділів: дворянські садиби, церковні та монастирські володіння, села, селища, містечка; повіти; намісництво і губернія.

 

Громаді вперше представлено плани дворянських садиб, які належали Розеславу Рильському – діду видатного українського поета Максима Рильського, графу Владиславу Браницькому, княгині Катерині Радзивілл, карти монастирських володінь, селищ, повітів, Київського намісництва і Київської губернії. На них в історико-картографічному аспекті подається розвиток Київщини як одного з головних регіонів тогочасної України. На виставці представлена копія поштової карти Київського намісництва з позначенням поштових доріг (1781-1797рр.) із фондів Державного архіву Київської області, яка внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України як унікальний документ.

Карти з колекції Державного архіву Київської області зберігаються в архівному фонді “Колекція карт та креслень Київської губернії”, який створений в середині 50-х років ХХ століття з документів, що зберігалися в декількох фондах державного архіву. Деякі креслення передані з Центрального державного архіву у м. Ленінграді, Центрального державного історичного архіву у м. Києві. Всього в колекції нараховується 3197 одиниць зберігання. Документи колекції датовані 1782-1919 рр.

 

Історичний екскурс за копіями оригінальних карт здійснила головний спеціаліст відділу використання інформації документів та інформаційних технологій Державного архіву Київської області Коваленко Рена Яківна. А сам захід пройшов за участю заступника голови адміністрації Лариси Кононець, начальника архівного відділу адміністрації Віри Смольницької, працівників структурних підрозділів адміністрації, установ, організацій району, учнівської молоді та представників місцевих ЗМІ.

Джерело: http://www.rokitne-rda.gov.ua/