Декілька порад та найкращі місця в Київській області для збору грибів

Про це повідомляє інформаційний портал”Моя Київщина” з посиланням на сайт “NewsObzor“.

Грибний сезон у Києві відкривається традиційно на початку осені і триває до перших заморозків

Перш ніж вирушити в ліс потрібно підготуватися. Досвідчені грибники радять надіти промокне в непогоду взуття і обов’язково взяти змінні теплі шкарпетки. Краще заздалегідь придбати грибний ніж, яким зручно зрізати корінь.

І звичайно, збираючи гриби, вибирайте тільки, про які вам відомо, що вони їстівні. У Київській області краще збирати губчасті гриби, такі як білі і печериці.

Для киян є кілька варіантів, куди на вихідні можна відправитися на “тихе полювання”.

У північному напрямку можна відправитися в бік Вишгорода і Бородянки. Зазвичай збирають гриби навколо таких сіл, як: Бабинці, Здвижівка, Сухолуччя або Мірча. Зазвичай по осені тут багато грибів і ягід, в основному чорниці.

Заблукати в лісах практично неможливо, адже раз у раз на шляху зустрічаються населені пункти. Найпоширенішими грибами тут є опеньки, боровики, вовнянки, підберезники, сироїжки і лисички.

Дістатися до цих місць можна на електричці або приміському автобусі.

У західних регіонах Київської області гриби можна знайти в Василькові або під Фастовом. У лісах можна зібрати дуже великий урожай. Крім таких грибів, як маслюки, підберезники, підосичники, рижики, є повно лісових ягід.

Однак зазначимо, що через популярність тутешніх місць краще вирушати в будні, або з самого ранку на вихідні. Дістатися можна на електричці або автобусом.

У східному напрямку часто їдуть в сторону Борисполя і Переяслав-Хмельницького. Такі села як Старе або Кийлів, хоч і знаходяться в годині їзди на авто від столиці, зате порадують грибників. Через те, що ґрунт тут через близькість з Дніпром, дуже болотиста. Тому варто добре одягатися, інакше взуття може промокнути, а комарі і зовсім зжити зі світу.

Але такий багатий урожай з білих грибів, рижиків, опеньків і лисичок порадує любителів “тихого полювання”.

Добиратися найкраще на особистому транспорті або міжміським автобусом.

На півдні області в містах Рокитне або Богуслав є ліси, що також дуже популярні серед грибників. Так як ліси тут не дуже густі, в перемішку зі степами, заблукати в них неможливо. Але краще вирушати на «полювання» відразу ж після дощів, тоді улов буде куди більшим.

У даній місцевості найбільше ростуть лисички, сироїжки, маслюки і білі гриби.

Відзначимо, що через дальньої відстані кияни не сильно часто добираються до цих місць. Так, на машині потрібно проїхати години півтори за часом. На автобусі буде трохи довше.

Також відзначимо популярне у грибників напрямок по Житомирській трасі, у бік Радомишля. У лісових масивах, що розташовані вздовж дороги можна знайти сироїжки, лисички та підберезники.

Джерело: http://mykyivregion.com.ua/