21 серпня о 11.00 год. архівний відділ Рокитнянської районної державної адміністрації провів церемонію відкриття виставки документів з нагоди 26-ї річниці незалежності України «Рокитнянщина в період незалежності».

 

В архівному відділлі зберігається ряд документів Рокитнянської районної державної адміністрації та районної ради, виконавчих комітетів Рокитнянської селищної ради та сільських рад, що висвітлюють історичні події, які змінили світ протягом 1991-2014 років, та їх вплив на суспільно-політичне життя нашого району.

У зв»язку з державним переворотом, що відбувся у Москві 19-21 серпня 1991 року, Верховна Рада України 24 серпня 1991 року прийняла Акт проголошення незалежності України. Однак, згідно з чинним на той час законодавством, питання про реалізацію права народу України на самовизначення виходило за межі компетенції Верховної Ради УРСР і мало вирішуватися виключно Всеукраїнським референдумом. Тому того самого дня було прийнято й Постанову Верховної Ради УРСР «Про проголошення незалежності України», якою, зокрема, передбачалося провести 1 грудня 1991 р. Всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незележності України. За повну незалежність України під час референдуму 1 грудня проголосували 93,2 відсотка з загальної кількості виборців Рокитнянського району.

На виставці представлені документи архівного відділу Рокитнянської районної державної адміністрації, що висвітлюють роль громадських і політичних сил району, їх намагання відстояти ідею суверинітету України, відроження української мови та культури нашого краю. Серед найцікавиших архівних документів, представлених на виставці – Витяг з рішення засідання виконавчого комітету Рокитнянської селищної ради від 09 липня 1991 року № 230 «Про надання дозолу на проведення мітингу в смт Рокитне», копія заяви Гончарука П. О. та протоколу установчих зборів Рокитнянської міської організації УРП, рішення виконавчого комітету Рокитнянської селищної ради від 18 серпня 1992 № 235 « Про надання дозволу на проведення мітингу в смт Рокитне», присвяченого святкуванню 1-ї річниці незалежності України та фото з місця події, звернення депутатів Рокитнянської районної ради до Президента України, Уряду, Верховної Ради України, керівників та представників опозиції, до учасників акції на Євромайдані та силових структур 20 лютого 2014 року.

Джерело: http://www.rokitne-rda.gov.ua/