Сьогодні, 14 серпня, віряни згадують сімох братів Маккавеї, їхню матір Соломонію та учителя Єлеазара, які в далекому 166 році до нашої ери поплатилися життям, бо сповідували віру в Істинного Бога.

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “Трибуна Бровари“.

За традицією на Маковея християни віддають шану мученикам у церквах. На службу цього дня вони приносять букети квітів – маковійчики або маковійки, щоби їх освятили. В композиції такого обов’язково повинні бути декілька головок стиглого маку, до яких долучають літні квіти. Зіллячко доповнюють калиною, що символізує дівоче щастя, вівсом, який уособлює достаток і багатий урожай, соняшником, що дарує сонце і тепло, і навіть полином – захисником від нечисті, а також традиційними осінніми квітами – айстрами, жоржинами, гвоздиками.

Викидати маковійки не можна. Навпаки, їх потрібно зберігати в оселі, бажано біля ікон, як оберіг. Навіть сьогодні свяченим маком обсипають дім і худобу, щоби зло обходило господарство десятою дорогою.

Ще у цей день святять мед, корисною смакотою від бджіл щедро пригощаються, а для гостей готують пироги, вареники, пряники, а також шуліки – печені коржики, які ламають та заливають медом і розтертим маком.

Спас 14 серпня ще називають Водним. Все тому, що цього дня цілющі властивості приписують і воді. У криниці та річки кидають трішки зіллячка, що його перед тим посвятили у церкві.

До відома у Києво-Печерській лаврі напередодні свята відкрилася виставка “Медовий Спас”. Вона буде проходити з 12 по 20 серпня в критій галереї від Успенських воріт до площі Ближніх печер, а також на вулиці, що веде до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври.

У виставці “Медовий Спас” беруть участь представники різних монастирів Української Православної Церкви з усіх регіонів України та ближнього зарубіжжя. Тут можна купити продукти бджільництва, трави, предмети церковного і домашнього одягу ручної роботи і т.д.

Джерело: http://mykyivregion.com.ua/