В Україні з’являться концесійні дороги, зокрема, одна з них розміститься прямо під столицею і проходитиме за маршрутом Київ – Біла Церква

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “Голос. UA“.

“В Україні за гроші інвесторів з’являться концесійні дороги. Вже готуються зміни в законодавство. Зокрема в закон про концесії на дорозі. На даний момент «Укравтодор» готує два проекти. Перший реалізується прямо під столицею і проходитиме за маршрутом Київ – Біла Церква за абсолютною новій трасі, а існуюча дорога буде виконувати роль безкоштовної альтернативи. Зараз опрацьовується траса проходження. Думаю, що до 2020 року її почнуть активно будувати, а вона з’явиться не раніше 2022 року. Потім буде вирішуватися питання викупу землі. Другий проект – дорога від Львова до польського кордону”,- розповів радник голови «Укравтодору» і екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Експерт уточнив, що говорити про вартість проїзду на цих дорогах поки рано.

“Коли буде підготовлена вся документація, тільки після цього можна буде про це говорити. Зараз це не зовсім коректно”, – зазначив радник голови «Укравтодору» і екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Також А. Кава додав, що багато концесійних доріг в Україні не буде.

« У всіх європейських країнах концесійних доріг менше 1% від загальної протяжності дорожньої мережі. Вони потрібні для зручності водіїв»,- резюмував А. Кава.

Як відомо, в 2019 році в Україні розпочнеться будівництво пілотних концесійних доріг, використання яких передбачає плату за проїзд.

Джерело: http://mykyivregion.com.ua/