На сьогоднішній день в парламенті трудиться 31 пенсіонер з депутатською недоторканністю.

На адресу урядових ” пенсійних ініціатив звучить багато критики. І поки народні обранці озвучують свої аргументи проти, які пенсії вони отримують, передає Ukr.Media.

На сьогоднішній день в парламенті трудиться 31 пенсіонер з депутатською недоторканністю. Найстарший народний обранець, який з 1992 року був беззмінним директором злощасної “Шахти ім. А. Ф. Засядька”, Юхим Завягилський, в 2016-му отримав пенсію у розмірі 168 тисяч 218 гривень (або близько 14 тисяч гривень на місяць). Наймолодшому пенсіонеру депутатського корпусу Ради Сергію Куницину – 56 років. До цього віку він вже встиг заробити собі пенсію у 7370 гривень в місяць.

Рекордно велику пенсію серед народних депутатів отримує “опозиціонер” Василь Німченко. Колишньому заступнику голови Конституційного суду України нараховують близько 24 тисяч гривень в місяць. Сама скромна пенсія – 2360 гривень на місяць – у екс-міністра аграрної політики і екс-віце-прем’єра з питань АПК Івана Кириленка.

Непогану пенсію заробив і “співаючий ректор” Михайло Поплавський. Почесний ректор Інституту культури і мистецтв отримує в місяць по 16,5 тисячі гривень. Втричі менше “напенсіонерила” народна артистка України, екс-міністр культури Оксана Білозір – 5 тисяч гривень в місяць.

А от подружжя парламентаріїв отримують в основному мінімальні пенсії. Наприклад, дружина Звягільського Людмила за минулий рік отримала 16 341 гривню (1361 гривню в місяць), трохи вище пенсія у Ніни Тарасюк – 18 500 гривень (1541 гривня в місяць). А ось друга половинка Сергія Ківалова, Наталя, заробила пенсію в розмірі 55 704 гривень (4642 гривні в місяць).

До речі, в уряді жоден міністр ще не отримує пенсії.

Джерело: https://ukr.media/