18 травня голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик провів виїзне засідання колегії райдержадміністрації на підвідомчій території Синявської сільської ради, а саме у актовій залі опорного навчального закладу Синявський НВК “загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”. Перед початком засідання колегії директор опорного навчального закладу Синявський НВК “загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Петро Мельник влаштував гостям справжню екскурсію навчальним закладом. Петро Васильович провів гостей кабінетами освітнього закладу, ознайомив з умовами, що створені у школі для навчання учнів та роботи вчителів. Також було оглянуто матеріально-технічне забезпечення кабінетів навчального закладу, робота шкільної їдальні та приміщення спортзалу.

На початку засідання колегії очільник району нагадав, що цього дня у 1944 році сталінським режимом було розпочато депортацію кримськотатарського народу з Криму, унаслідок чого до інших республік СРСР було примусово виселено з рідної землі близько 200 тисяч осіб, майже половина з яких загинули в дорозі через нелюдські умови перевезення. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Всі присутні у залі вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

До порядку денного засідання колегії внесено питання про підсумки проведення весняного двомісячника благоустрою населених пунктів Рокитнянського району у 2017 році. Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства адміністрації Ігор Лалак доповів, що згідно спільного розпорядження голови райдержадміністрації та голови районної ради від 14.03.2017 № 65/11 „Про проведення в Рокитнянському районі двомісячника благоустрою населених пунктів” з 15 березня розпочався двомісячник благоустрою, який тривав до 15 травня. Активну участь у проведенні заходів брали працівники установ, підприємств та організацій району різних форм власності. Основний обсяг робіт по благоустрою селища виконано працівниками комунального підприємства Рокитнянської селищної ради „Рокитнеблагоустрій”. До проведення заходів з благоустрою здійснювалось активне залучення незайнятого населення, що перебуває на обліку  в районному центрі зайнятості, працівниками якого упродовж березня-квітня укладено 13 договорів на виконання громадських робіт з благоустрою селища та сіл району за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду  загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, відповідно яких створено 68 тимчасових робочих місць для проведення громадських робіт  по благоустрою, озелененню, впорядкуванню територій населених пунктів, кладовищ, парків, вулиць. В рамках акції „Чистий четвер” силами працівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівників організацій та установ, за сприяння комунальних підприємств упорядковано території уздовж автомобільних доріг у напрямках сіл Ольшаниця, Острів, Синява, Телешівка, Шарки, Маківка та у напрямку м. Тараща. 29 квітня долучились до акцій „Посади своє дерево” та „Зробимо Україну чистою” учні Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, Рокитнянського районного ліцею та взяли участь у прибиранні парку і районного стадіону „Колос”. Педагогічний та учнівський колективи Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 здійснили прибирання на території масиву Цукрового заводу. Долучилися до акції учні та педагогічні працівники інших навчальних закладів району. Всього участь у акції прийняли 2841 учень,  320 учителів та працівників навчальних закладів. По результатам двомісячника слід відмітити роботу Рокитнянської селищної, Острівської, Синявської, Насташівської, Шарківської, Ольшаницької сільських рад.

Т.в.о. головного лікаря комунального медичного закладу Рокитнянської районної ради „Рокитнянська районна центральна лікарня” Валентина Жарко доповіла про стан виконання районної цільової соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки у 2016 році. За 2016 рік в районі спостерігається зростання показника захворюваності на туберкульоз у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року. Ріст захворювання на туберкульоз можна пояснити недбалим ставленням хворих до свого здоров’я (багато років не проходили медичні огляди, зловживають алкоголем та наркотичними речовинами та інше), пізнім зверненням за медичною допомогою. Найбільша захворюваність спостерігається на таких АЗПСМ, як смт Рокитне – 7 осіб,  Телешівська АЗПСМ – 3 особи,  Насташська АЗПСМ – 5 осіб,  Синявська АЗПСМ – 5 осіб, Житні Гори АЗПСМ – 2 особи, Ольшаницька АЗПСМ – 4особи, Острівська АЗПСМ – 1 особа. В районі за 2016 рік у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року  відмічається зростання показника захворюваності на рецидиви. Високі показники захворюваності на рецидиви в смт Рокитне – 2 особи, Житні Гори АЗПСМ – 1 особа, Ольшаницька АЗПСМ – 2 особи, Телешівська АЗПСМ – 5 осіб. Серед  уперше зареєстрованих хворих на туберкульоз 26 % складали хворі, які зловживають алкоголем, що свідчить про нагальну потребу подальшого розвитку в області програм соціальної підтримки пацієнтів за умови активної участі інституцій громадського суспільства. Зареєстрований показник захворюваності на активний туберкульоз у поєднанні зі СНІДом – 8 випадків. На обліку в туб кабінеті знаходяться – 107 осіб, активних хворих – 46 осіб. Профілактика туберкульозу серед дітей починається з перших днів життя дитини в пологовому відділенні. Вакцинація БЦЖ: план діти до 1 року – 284 д., виконано – 244 д.(87,6 %); старші 1 року – 203 д., виконано – 134 д.(66 %). З метою виявлення туберкульозу серед дітей та відбору дітей для проведення ревакцинації БЦЖ в районі проводиться щорічна туберкулінодіагностика дитячого населення. План по туберкулінодіагностиці на 2016 рік – 3849 д., виконання – 3067д.,(79,7 %). План ревакцинації – діти 7 років – 62 д., виконано 46 д.,(74,2 %). Централізоване забезпечення протитуберкульозними препаратами для проведення лікування хворих на туберкульоз закуповуються за державні кошти та за бюджетні кошти районної лікарні. За 2016 рік отримано централізовано за  кошти державного бюджету препаратів на суму – 88498,78 грн., благодійна допомога надана Глобальним фондом – 153999,07 грн., централізовано за кошти обласного бюджету – 5129,5 грн. (на патогенетичне лікування – 3548,2 грн., дезрозчинів – 1581,3 грн.). Виділено з районного бюджету по районній цільовій соціальній Програмі протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки – 81 тис.грн., Глобальний фонд (харчові набори для хворих, які лікуються за кошти ГФ) – 3,3 тис., благодійна допомога Червоного Хреста – 5,5 тис.грн.

Про епізоотичну ситуацію в Рокитнянському районі з хвороб, спільних для людей і тварин та заходи щодо попередження її ускладнення доповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Рокитнянському районі Леонід Джміль. На даний час Рокитнянський район являється благополучним у відношенні інфекційних хвороб тварин в тому числі таких хвороб, що є спільними для людей і тварин це – сибірка, туберкульоз, бруцельоз, лейкоз, лептоспіроз, сказ, трихінельоз. Протягом 17 років район є благополучним по туберкульозу та лейкозу ВРХ. Разом з тим слід пам’ятати, що невиконання профілактичних заходів може привести до виникнення будь-якої інфекції і в будь-який час. Після планових серологічних досліджень крові на бруцельоз та лейкоз, по господарствах району, позитивно реагуючих тварин немає. По профілактиці сказу серед  тварин в районі проводиться наступна робота: станом на 01.05.2017 проведено щеплення 1102 голів собак та 596 голів котів, охоплено всі населені пункти району, ця робота продовжується. Серед населення постійно проводяться бесіди на тему сказу. Надруковано листівки, які розповсюджуються серед населення району та стаття в районну газету. Під наглядом з початку року  знаходилось 15 тварин, які нанесли покуси людям. Для лабораторного дослідження на сказ направлено чотири пат-матеріали. Таке захворювання як сибірка в Рокитнянському районі не реєструється з 1974 року, але службою ветмедицини постійно проводиться  щеплення поголів’я ВРХ, ДРХ, коней всього наявного поголів’я один раз на рік та щомісячне дощеплення молодняку. Постійно контролюється в районі ситуація по грипу птиці. Важливим фактором у недопущенні розповсюдження інфекційних захворювань є наявність біотермічних ям для утилізації трупів та боєнських відходів, яких в районі налічується чотири. Всіма господарствами району заключено договори з утильзаводами. В даний час, не дивлячись на кризову ситуацію, ветеринарна служба в достатній кількості забезпечується біопрепаратами для профілактичних щеплень від особливо небезпечних  інфекційних хвороб тварин та птиці, діагностичними препаратами та дезинфікуючими засобами. Ситуація по інфекційних захворюваннях, спільних для людей та тварин, під постійним наглядом та контролем.

 

По завершенню засідання відбулася нарада, на якій розглянуто питання про соціально-економічний та культурний розвиток села Синява, про функціонування опорного навчального закладу Синявського навчально-виховного комплексу “загальноосвітній навчальний  заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області та перспективи його розвитку, про підсумки проведення весняного двомісячника благоустрою населених пунктів Рокитнянського району у 2017 році, про впровадження Урядової  Програми “Доступні ліки”, про створення Білоцерківського госпітального округу, про пенсійне забезпечення жителів Рокитнянського району.

 

У засіданні взяли участь члени колегії райдержадміністрації, відповідальні працівники апарату та структурних підрозділів адміністрації, представники місцевих ЗМІ. За результатами розгляду вказаних питань прийнято відповідні розпорядження голови адміністрації.

Джерело: http://www.rokitne-rda.gov.ua/