Вчені попереджають, що виверження супервулкану під Неаполем може розпочатися швидше, ніж очікували люди. На це вказують певні ознаки, пов’язані з тектонічною напругою та деформацією гірських порід.

Подальше підвищення активності вулкану, скоріш за все, призведе до значного виверження, повідомляє «Новое Время» з посиланням на Science Alert.

«Вивчаючи, як ґрунт тріскається і рухається на Флегрейських полях, ми вважаємо, що це наближається до критичної стадії, коли подальше підвищення активності зробить ймовірність виверження досить великою. Дуже важливо, що влада готова до цього», – говорить Крістофер Кілбурн з Університетського коледжу Лондона.

Вулканологи з Університетського коледжу Лондона та обсерваторії в Неаполі досліджували зміни вулкану за останні 67 років.

Так, у 1950-х, 70-х, 80-х роках вони зафіксували дворічні періоди активності, які призвели до малих землетрусів. Водночас такі ж природні лиха відбувалися перед виверженням 1538 року.

«Ми не знаємо, коли цей довгий період приведе до виверження, якщо це взагалі станеться, але на Флегрейських полях ми бачимо ті ж тенденції, що і в інших вивчених нами вулканах: Тавурвура в Папуа – Новій Гвінеї, Ель Ієрро на Канарських островах і Суфриер-Хілс на острові Монтсеррат», – підкреслив Крістофер Кілбурн.

За словами геологів, за останні кілька місяців лава піднялася до позначки в 3 кілометри від поверхні Землі. Учені поки не можуть сказати, як швидко вона подолає цю відстань і чи зупинить свій рух.

Але влада Італії вже всерйоз задумалася про евакуацію населених пунктів, розташованих неподалік від вулкана.

Додамо, супервиверження Флегрейських полів близько 40 тисяч років тому, що відбулося за геологічними мірками синхронно з виверженнями вулканів Казбек на Кавказі і Свята Анна у Південних Карпатах, можливо, спричинило вулканічну зиму і сприяло вимиранню неандертальців.

Додамо, що останнє виверження на Флегрейських полях відбулося 29 вересня 1538 року. Воно тривало до шостого жовтня і утворило шлаковий конус Монте-Нуово.

Джерело: http://zik.ua