З 25 листопада по 10 грудня 2016 року на території України проходила щорічна акція “16 днів проти насильства”.

На території Рокитнянського району було проведено ряд заходів, спрямованих на подолання та попередження проблеми насильства. Активну участь у вищезазначених заходах взяли працівники служби у справах дітей та сім’ї, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також спеціаліст відділу культури, молоді та спорту.

 Працівниками служби у справах дітей та сім’ї було проведено виховні години, лекції та відео уроки для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Рокитнянського району. Також з метою моніторингу знань учнів по темі „насильство в сім’ї” було проведено анкетування.

Основними завданнями проведених заходів було привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в суспільстві.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Проведені заходи, спрямовані на профілактику насилля,  стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей; сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Джерело: http://www.rokitne-rda.gov.ua